Джозеф Юран - один з основоположників індустріальної моделі поліпшення якості. Він був вихованцем електротехнічної лабораторії BELL компанії Western Electric. Юран є також одним із творців kaizen (японське чудо). На своїй же батьківщині він знайшов визнання лише у 80-х роках.
Досягнення і роботи Джозефа Юрана
- Монографія вченого (1964), яка отримала назву «Управлінський прорив». Це перша його робота, яка миттєво привернула увагу фахівців у питанні якості. І заслугою цього є:
- Унікальна теорія прориву, детально розписана у книзі.
- Розгорнута інформація про існуючі цикли мислення.
- Наведені знання про проблеми тотального менеджменту.
- Описана унікальна теорія, яка говорить про поліпшення якості у безперервному циклі.
- Теорія «Vital few». У її основу творець поклав принцип Парето. Більшість проектів Джозефа згодом були взяті за основу численними комітетами, робота яких полягає у контролі і поліпшенні якості.
- Інститут Юрана. Він був створений вченим у місті Вільтон, розташованому у штаті Коннектікум.
Основним постулатом моделі Юрана є те, що 85% причин недостатньо хорошої якості залежать від самого виробничого процесу, а 15%, що залишилися, є часткою людського фактору. Висновок такий: усі проблеми і виникаючі можливості поліпшення якості товарів і послуг криються у самому виробничому процесі.
Методологія з управління якістю від Дж. Юрана
Ґрунтувалася справжня методологія на послідовності циклів дій. Розроблений і запропонований Джозефом цикл послужив основою для величезної кількості робот, спрямованих на поліпшення якості у промислових галузях і у здоров'язберігаючому напрямку.
Суть представленої моделі:
Дослідниками прийнято вважати винуватцями виникаючих проблем, недоліків і втрачених можливостей самих учасників процесу. Автором же описуваної методології вони розглядаються як особи, від яких залежить знання, як поліпшити ці самі можливості і вирішити виникаючі проблеми. Успішна робота полягає у створенні належної інфраструктури для ефективного управління діяльністю всієї команди.
На стадії визначення проекту та організації команди відбувається виявлення проблем та встановлення пріоритетів. Наступний етап - діагностична прогулянка, під час якої відбувається аналіз симптомів, формулювання причин і перевірка теорій. Виявлення основних причин дозволяє перейти до третього етапу - так званої лікувальної прогулянки. Вона передбачає розгляд альтернативних рішень і оформлення заходів контролю. Контроль прийнятих рішень спільно з моніторингом результатів завершується оцінкою діяльності.
Детальніше про теорію проривів Джозефа Юрана читайте тут.